Nadaljno izobraževanje – sočutno varstvo otrok
Inštitut Vita bona v sodelovanju s sodelavci organizira PRVO NADALJEVALNO izobraževanje na temo SOČUTNEGA VARSTVA (starševstva) otrok. K izobraževanju vabimo:
– študente in brezposelne, ki ste že delali ali bi želeli delati na področju varstva otrok
– vse strokovne delavce, posebej vzgojitelje, učitelje in ostale pedagoge, ki že delate na tem področju
– mame in očete, ki vas zanima pojem rahločutnega starševstva
Z nami sodelujejo:
– dr. Andreja Poljanec, avtorica več knjig na temo rahločutnega starševstva, soustanoviteljica šole za mamice in ustanoviteljica šole rahločutnega starševstva, specialistka zdt, soustanoviteljica ŠRCD Ljubljana
– Janja Urbančič, ustanoviteljica skupine Sočutno starševstvo, voditeljica delavnic za starše
– dddr. Christian Gostečnik, ustanovitelj relacijske družinske terapije, klinični psiholog, ustanovitelj Frančiškanskega družinskega inštitita, ustanovitelj šole za starše, avtor številnih strokovnih knjig
– Katja Knez Steinbuch, ustanoviteljica inštituta Vita bona, stažistka in doktorska kandidatka zdt,družinska terapevtka
– Tina Jereb, spec. Integrativne psihoterapije, voditeljica delavnic za strokovne delavce v vrtcih
– Alenka Lanz, soustanoviteljica zakonskega in družinskega inštituta Toplina, zakonska družinska terapevtka
– Manca Sever Žumer, uni. dipl. vzgojiteljica, voditeljica delavnic, študentka ZDŠ
– Karmen Hrast, uni. dipl. vzgojiteljica, voditeljica delavnic, študentka ZDŠ
– Ivana Gradišnik, soustanoviteljica in vodja Inštituta za sodobno družino Manami in FamilyLab Slovenija, voditeljica skupin in seminarjev za starše, voditeljica drugih delavnic in brezplačne telefonske svetovalne linije in voditeljica starševske posvetovalnice
Sočutno varstvo je nov način varstva otrok, ki temelji na razumevanje otroških možganov in otrokove navezanosti, na omogočanju varnosti preko sočutnih meja in na rahločutnih odnosih, ki poudarjajo tudi stik s sabo. Ta nov pristop je sočuten do otroka in do vzgojitelja, saj upošteva potrebe in čutenja obeh. Ne gre za ekstremne avtoritarne ali permisivne načine, saj med naša načela spada ničelna toleranca nasilja in ničelna toleranca do zanemarjanja otroka.Naša načela so torej razumevanje, varnost in sočutje.
Nadaljevalna predavanja bodo odpirala nove in zanimive teme, okrepljene še z bolj konkretnimi primeri, ter s še večjim številom strokovnjakov.
V sklopu 10-ih predavanj, ki bodo vsebovala osebno izkušnjo bomo preko igre vlog teoretično in praktično pokazali kaj pomeni sočutno varstvo otrok. Cena celotnega izobraževanja je le 70 eur za hitre prijave (do 20.12), za prijave do 27.12. pa 80eur. Po 27.12. je cena 95 eur. Za celotne kolektive vrtca ali šole je možen SKUPINSKI POPUST, pri udeležbi vsaj štirih zaposlenih. Prijave zbiramo do zapolnitve mest. Možnost plačila v dveh obrokih. Prijava je sprejeta, ko je izvedeno (vsaj delno) plačilo.
Srečanja bodo predvidoma potekala ob torkih, ob 20. uri. Prvo informativno srečanje začnemo 17.1.2017. Lokacija bo predvidoma na Rakovniku – možne spremembe pa še sporočimo.
Udeleženci se s prijavo zavežejo k pisanju kratkih refleksij, udeležbi k šoli za starše in branju knjig s področju sočutnega starševstva. Po udeležbi celotnega predavanja vsi udeleženi prejmete potrdilo in tudi povabilo k sodelovanju v Agenciji sočutnega varstva, ki ponuja sočutno varovanje otrok po omenjenih načelih.
Za prijavo pošljite mail na: , skupaj s potrdilom plačila izobraževanja (podatke najdete na https://druzinska-terapija.com/kontakt/
Za vse info pa tel: 041 609 888. Dobrodošli!
Komentirajte
Se želite priključiti debati?Veseli bomo vaših komentarjev.